Środki na włosy dla mężczyzn

Wypadanie włosów u mężczyzn najczęściej jest związane z łysieniem androgenowym lub może być przypadłością osiągnięcia 50 roku życia, kiedy wskutek rozchwiania gospodarki hormonalnej włosy zaczynają masowo wypadać. W przypadku łysienia, choroba ma podłoże genetyczne i jest związana z nadwrażliwością organizmu na pochodną testosteronu, która powoduje znacznie osłabienie włosów i ich wypadanie. W tym wypadku konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia. Niezależnie od przyczyny, warto zdecydować się na używanie ogólnodostępnych preparatów, jakimi są środki na włosy dla mężczyzn pozwalające na walkę i minimalizowanie skutków problemu.

Łysienie androgenowe to przypadłość, która może zostać zatrzymana odpowiednio dobranymi lekami, jednak w przypadku ich odstawienia dochodzi do nawrotu choroby. Styl życia i dieta również mają wpływ na wypadanie włosów, dlatego, aby je zmniejszyć warto zdrowo się odżywiać i odstawić używki, np. palenie tytoniu. Zanim efekty staną się satysfakcjonujące, można zastosować doraźne środki, które w szybki i łatwy sposób pozwolą zamaskować problem i znacząco podnieść samoocenę. Innowacyjną metodą wykorzystywaną w wielu kosmetykach pomagających zagęścić włosy – np. preparat Dr Hair, są nanowłókna. To bardzo drobne cząsteczki keratyny, które bardzo mocno wczepiają się we włosy dodając im objętości.

Nanotechnologia wykorzystywana w środkach Dr Hair, to bardzo profesjonalne, a jednocześnie łatwe w aplikacji rozwiązanie. Aby znacznie poprawić wygląd włosów i dodać im efektu naturalnego zagęszczenia, wystarczy środek rozpylić lub rozsypać na włosy – jeśli kosmetyk występuje w postaci proszku, a następnie wymodelować fryzurę.

Doraźne środki są bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak nie można zapomnieć o konieczności odpowiedniej pielęgnacji włosów – stosowaniu właściwie dobranych szamponów, a także odżywek i masek wzmacniających mieszki włosowe i pobudzających je do wzrostu. Zbawienny wpływ mają również ampułki do włosów, zawierające skondensowane składniki odżywcze, a kuracja nimi może dać zadowalające efekty.