Proszek do włosów

Włosy to bardzo delikatne i wrażliwe struktury organizmu, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Są bardzo podatne na działanie wszelkich czynników, przez co bardzo łatwo niszczą się, słabną, tracą blask i wypadają. Odpowiednia pielęgnacja zapewniająca ich odżywienie, a także doraźne środki stosowane podczas modelowania fryzury, znacznie poprawiają ich wygląd i kondycję.

Aby szybko i skutecznie dodać włosom objętości oraz podnieść oklapniętą fryzurę, wiele osób sięga po lakiery, pianki czy pudry. Te ostatnie – np. Dr Hair, są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w swym składzie zawierają głównie naturalne składniki i pozbawione są substancji uszkadzających strukturę włosa i obciążających. Dodatkowo, ich aplikacja nie wymaga rozpylenia, które wiąże się z wdychaniem preparatu, a opiera się jedynie na nasypaniu środka bezpośrednio z opakowania na włosy u ich nasady i równomiernym rozprowadzeniu.

Zawarte w pudrze mikrowłókna bardzo mocno wiążą się z włosem dodając mu grubości i unosząc oklapnięte struktury. Dzięki budowie mikrowłókien Dr Hair, posiadają one wysoką przepuszczalność świetlną i mogą występować w rozmaitych odcieniach kolorystycznych, dlatego możliwe jest bardzo precyzyjne dopasowanie preparatu do koloru włosów. Dodatkowo proszki mogą różnić się między sobą szczegółowym składem, aby możliwy był odpowiedni dobór środka do typu włosów, np. proszek do włosów dedykowany suchym włosom zawiera w składzie emolienty mające działanie nawilżające.

Kosmetyki Dr Hair są zbawiennym rozwiązaniem dla cienkich i pozbawionych sprężystości włosów i są doraźnym środkiem pozwalającym na szybkie i łatwe dodanie im objętości oraz poprawienie wyglądu fryzury, bowiem aplikacja nie wymaga zaawansowanych umiejętności, ani użycia specjalistycznych narzędzi fryzjerskich. Usunięcie preparatu z włosów jest możliwe podczas ich dokładnego umycia szamponem i powinno odbyć się za każdym razem po jego użyciu – włosy na noc powinny odpocząć od wszelkich kosmetyków.