Jak leczyć wypadanie włosów?

Bardzo wiele osób walczy z problemem nadmiernie wypadających włosów. Często również się przerzedzają, co sprawia, że ludzie dotknięci tym problemem, tracą dawną pewność siebie. Wypadanie włosów jest bardzo uciążliwe i nieprzyjemne. Przede wszystkim, jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię estetyki. Ludzie dotknięci problemem łysienia, często popadają z tego powodu w kompleksy, mają złe samopoczucie psychiczne i niskie poczucie własnej wartości.

Odkryj przyczynę wypadania włosów

Aby rozprawić się z tym problemem, bardzo ważne jest znalezienie powodu, dlaczego nasze włosy tak nadmiernie wypadają. Przyczyn może być bardzo wiele i wcale nie są takie proste do zdiagnozowania. Wypadanie włosów może mieć podłoże genetyczne, może wiązać się z problemami hormonalnymi albo wynikać z nadmiernego stresu, przemęczenia, niewłaściwej diety albo sposobu dbania o włosy. Powodem wypadania włosów mogą być również choroby skóry i infekcje ogólnoustrojowe.

Jakie są metody leczenia wypadania włosów?

Metod leczenia wypadania włosów jest obecnie bardzo dużo. Wybór właściwego sposobu terapii w bardzo dużym stopniu zależy od powodu problemu i stanu skóry głowy, cebulek i mieszków włosowych. Lekarz, zanim podejmie decyzję, jak dalej będzie postępował z pacjentem, zazwyczaj wykonuje serię niezbędnych badań. Coraz częściej wykorzystuje się nowoczesną technologię badania komputerowego.

Metody autologiczne

Za najskuteczniejszą metodę przeciwdziałania wypadaniu włosów jest uważana mezoterapia skóry głowy. Wykonuje się ją w ten sposób, że wstrzykuje się pod skórę, w miejscach, gdzie włosy są najbardziej przerzedzone właściwie dobrany preparat. W tym celu można użyć koktajlu z peptydami jako czynnikiem wzrostu, osocza bogatopłytkowego albo własnych komórek macierzystych. Jeżeli jesteś właśnie w trakcie leczenia, to z pewnością przyda Ci się puder do włosów Dr Hair oparty jest na nowoczesnej technologii nanowłókien, które wtapiają się we włosy. Dzięki temu, wydają się one zdrowsze i bardziej gęstsze.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego

W odniesieniu do tego zabiegu, od pacjenta jest pobieranych kilkanaście mililitrów krwi. Następnie zostają one odwirowane przy ściśle określonych parametrach, aby osiągnąć osocze bogatopłytkowe. Substancja, która jest uzyskiwana w tym procesie jest nakładana na skórę głowy w czasie  zabiegu o nazwie intradermoterapia. Leczenie wypadania włosów za pomocą osocza, da bardzo szybki i trwały rezultat.

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych

Zabieg oparty na wykorzystaniu komórek macierzystych, może być wykonywany przede wszystkim u pacjentów, u których pozostałe metody leczenia nie dają żadnych wymiernych rezultatów. Jest to sposób dużo bardziej skomplikowany i inwazyjny. Natomiast jego efekty zazwyczaj są niesamowite.

Metody trychologiczne

W mniej zaawansowanych przypadkach, w których nie miało miejsce uszkodzenie lub obumarcie mieszka włosowego, można pokusić się na mniej inwazyjną metodę leczenia, która opiera się na zastosowaniu indywidualnie dobranych zespołów preparatów.

Sposób aplikacji

Preparaty te nanosi się bezpośrednio na skórę głowy, tylko zewnętrznie, bez mechanicznej ingerencji w tkankę skóry. Zabieg taki wcale nie boli, a stosowane naturalne substancje są bezpieczne dla pacjenta, dlatego mogą być one stosowane również u dzieci.

Bardziej inwazyjna mezoperacja

Polega na wprowadzaniu do skóry połączenia dermokosmetyku z substancjami aktywnymi. Zabieg ten może mieć bardzo różną postać. Albo igłową albo mniej inwazyjną-bezigłową.

Synofreza

Kolejną metodą leczenia wypadania włosów jest synofreza. Polega na wprowadzaniu do skóry substancji sposobem ultradźwiękowym. Dzięki mezoperacji można wprowadzić substancję do głębokich warstw skóry. Nawet do 6 centymetrów w głąb. Jednaj najbardziej skutecznym sposobem leczenia wypadania włosów jest osocze bogatopłytkowe, w szczególności połączone z karboksyterapią i ledoterapią. Pierwsza polega na leczeniu medycznym dwutlenkiem węgla, a druga światłem LED. Każdy wybór terapii należy skonsultować z lekarzem.